ismailyurtsevenfanboard.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

EPDK, TEdaşın toptan elektriğe yüzde 34 zam talebini onayladı

YazarMesaj
Meltem YK
Admin
Meltem YK

EPDK, TEdaşın toptan elektriğe yüzde 34 zam talebini onayladı Empty
MesajKonu: EPDK, TEdaşın toptan elektriğe yüzde 34 zam talebini onayladı   EPDK, TEdaşın toptan elektriğe yüzde 34 zam talebini onayladı EmptyPerş. Eyl. 04, 2008 9:09 pm

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Türkiye Elektrik Ticareti Anonim Şirketinin (TETAŞ) Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye (TEDAŞ) bağlı 20 elektrik dağıtım şirketine sattığı toptan elektriğe zam talebini onayladı. Buna göre, 1 Ekim 2008 tarihinden itibaren TETAŞ’ın kilovat saati (kWh) 10,74 YKr’den sattığı toptan elektrik fiyatı yüzde 34 artacak.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kurul, bugünkü toplantısında TETAŞ’ın 1 Ekim 2008 tarihinden geçerli yeni tarife önerisini değerlendirdi ve karara bağladı. EPDK 20 dağıtım şirketine zam talebinin onaylandığına dair bir yazı göndererek, maliyet artışları çerçevesinde şirketlerin

TÜKETİCİYE YANSIMASI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BELLİ OLACAK
Şirketlerin vereceği teklif doğrultusunda nihai tüketiciye yansıyacak zammın ne olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.
TETAŞ’ın zam talebinde otomatik fiyatlandırma mekanizması çerçevesinde yansıtılması gereken maliyet artışları (petrol, doğal gaz fiyatları vs) ve Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezinde ortaya çıkan fiyatlar büyük rol oynadı.
https://ismailyurtsevenboard.forum.st

EPDK, TEdaşın toptan elektriğe yüzde 34 zam talebini onayladı
1 sayfadaki 1 sayfası